ثبت دامنه رایگان و بررسی آزاد بودن دامنه

دامنه یا دامین نام سایت شما یا به عبارتی دیگر آدرس سایت شما خواهد بود٬ اگر بخواهیم بصور مختصر و مفید مسئله دامنه را بررسی کنیم از اینجا شروع میکنیم که همه چیز از یک نقطه شروع شد که ریشه اصلی اینترنت است. به هیچ وجه معمول نیست که از این نقطه استفاده شود. بطور مثال اگر بخواهیم ریشه اینترنت یا نقطه را بر روی دامنه گوگل نشان دهیم اینگونه خواهد شد: .google.com  بعد از com نقطه‌ای خواهد آمد که شرط می‌بندم تابحال آنرا ندیده‌اید٬ جالب است بدانید رتبه‌بندی سایت‌ها که اصطلاحا پیج رنک گفته میشود با/بدون نقطه متفاوت خواهد بود.

از این موضوع که بگذریم اینترنت را به دسته‌بندی‌های تفاوتی تقسیم بندی کرده‌اند مانند com,net,org و … که به آنها دامنه سطح بالا میگویند٬ هر یک از این دامنه های سطح بالا مفهومی خواص دارند یا پیدا کردند٬ بطور مثال دامنه عمومی com برای مصارف تجاری و بازرگانی مورد استفاده قرار گرفت و این درحالیست که در ابتدای پیدایش اینترنت برای مواردی دیگر مورد استفاده قرار گرفته. در مثالی دیگر دامنه NET برای زیر ساخت‌های شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.
در کنار دامنه‌های سطح بالای عمومی که معمولا ۳ تا ۴ حروفه بودند دامنه‌های سطح بالای دیگری به هر کشور اختصاص داده شد به نام «دامنه سطح بالای کد اینرنتی کشور» که بطور مثال دامنه سطح بالای ایران ir میباشد. در این این دامنه‌های سطح بالا برخی به دلیل شباهت‌هایی بسیار معروف شدند و به تبع آن هزینه شارژ سالیانه آنها نیز بسیار گران شد. بطور مثال: دامنه co برای کشور کلمبیا است ولی عرف است که برای کمپانی‌ها یا شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد و این درحالی است که هر کشوری برای خود دامنه‌های سطح دومی مانند co.ir دارند که به شرکت‌ها داده میشود.
ثبت دامنه رایگان توسط طراحی سایت برگ تنها بدلیل کاهش هزینه تمام شده برای مشتری در سال اول میباشد و هزینه های ثبت دامنه رایگان ثبت شده در سالهای آینده بعهده مشتری خواهد بود.

 

بررسی آزاد بودن دامنه

جهت جستجوی نام دامنه خود لطفا کلمه مورد نظر را در زیر تایپ کنید سپس بر روی جستجوی دامنه کلیک کنید٬ در صورت آزاد بودن٬ جهت ثبت دامنه به ما اطلاع دهید تا دامنه را به نام شما ثبت کنیم. توجه داشته باشید که نام دامنه را بدون پسوند com یا ir وارد نمایید و از گذاشتن فاصله بین کلمات خودداری کنید.

درصورت سفارش هر یک از پکیج های طراحی سایت برگ٬ دامنه رایگان و بمدت یکسال بنام شما ثبت خواهد شد.
جهت ناوبری آسان مشاهده: قیمت طراحی سایت و تماس با طراحان سایت