همه چیز در مورد بازتاب و پینگ در وردپرس

در این مقاله ، بازتاب (ترکبکز) و پینگ (پینکبگز) را شرح میدهیم. تفاوت بین بازتاب و پینگبک را شرح میدهیم. سپس به شما چگونگی غیرفعال کردن بازتاب و پینگ بکز را در وردپرس توضیح میدهیم.

بازتاب (Trackbacks) چیست؟

بازتاب به وبلاگنویس ها امکان ارتباط با سایتها را میدهد. دقیقا مثل این است که شخصی به دیگران بگوید این چیزیه که ممکنه خوشتون بیاد. بهترین راه فهمیدن این موضوع ویدئوهای پاسخگوی یوتیوب است. مثلا:

 • ما پستی در وبلاگ خود مینویسیم
 • شما میخواهید درباره این پست کامنتی بنویسید، از خواننده های خودتان میخواهید که گفته های شما را بخوانند و بتوانند در آن مورد کامنت بگذارند.
 • شما یک پست در وبلاگ خود ایجاد میکنید و یک بازتاب (ترکبک) به پست وبلاگ ما میفرستید.
 • ما بازتاب (ترکبک) شما را دریافت میکنیم و تصمیم میگیریم که آنرا به عنوان یک کامنت نمایش دهیم یا خیر، درصورتی که بازتاب شما توسط ما تایید شود لینکی به پست وبلاگ شما نمایش داده میشود.

پینگ بک (Pingbacks) چیست؟

پینگبکز به نرم افزارهای توانایی ارتباط با سایتها را میدهد. شباهت زیادی به کامنت های از راه دور دارد.

 • ما یک پست در وبلاگ خود قرار میدهیم.
 • شما روی وبلاگ خود با توجه یا با لینک به مقاله ما پستی رو وبلاگ خود قرار میدهید.
 • نرم افزار وبلاگ شما به طور خودکار یک پینگ بکز به ما میفرستد
 • نرم افزار وبلاگ ما این پینگ بک را دریافت میکند. نرم افزار به طور خودکار به وبلاگ شما رفته تا منشا پینگ بک را تایید کند (لینک نمایش داده میشود)
 • سپس ما میتوانیم پینگ بک شما را به عنوان یک کامنت نمایش دهیم. این صرفا یک لینک به سایت شما خواهد بود

پینگ بک ها با سایت تان نیز کار میکند. یعنی اگر شما در یکی از پستهای خود لینکی به یکی دیگر از پستهای خود بدهید وردپرس به خودش پینگ میدهد. این کار میتواند واقعا آزار دهنده باشد.

چه فرقی بین بازتاب و پینگ بکز هست؟

 • بازتاب به صورت دستی کار میکند در حالی که پینگ بکز اتوماتیک است.
 • پینگ بکز مطلبی نمی فرستد. در بازتاب گزیده ای از مطلب فرستاده میشد.

چگونه بازتاب و پینگ بک وردپرس را کنترل کنیم؟

مدیریت آنها حقیقتا ساده است. هم پینگ بکز و هم بازتاب زیر قسمت مدیریت کامنت ها نمایش داده میشود. بر اساس تجربیات ما ۹۹ درصد پینگ بک ها و ترک بک ها اسپم هستند. (دقیقا مثل ویدئو های جواب در یوتیوب). این بهترین راه برای اسپمر هاست که لینکی در سایت شما بگذارند. اغلب پینگ بک هایی را می بینیم که  از کاربرانی است که به راحتی مقاله های  ما را دزدیده اند (کلمه به کلمه)، و در نتیجه به دلیل لینک های داخلی میان مقالات به دیگر مقالات ما نیز لینک میدهند. اسپمر این را نمیفهمد. اغلب از سایتهای بررسی سخت افزارها و قالب های وردپرس ترکبک دریافت میکنیم.

به ندرت پیش می آید که می بینیم که پینگ بک ها یا ترک بک ها برای بلاگرهای قانونی که به ما لینک داده اند مفید واقع میشوند. آن به ما کمک میکند که بفهمیم در چه سایت های مهمی مورد توجه بوده ایم. به طور خلاصه، ۹۹ درصد ترک بک ها و پینگ بک ها اسپم هستند. به همین دلیل است که آنها را کاملا غیرفعال میکنیم. این کار از اینکه برای مدیریت مقدار زیادی اسپم وقت تلف کنیم بهتر است.

چگونه ترک بک ها (بازتاب)، پینگ بک ها و پینگ به خود را غیرفعال کنیم؟

اگر از دست ترک بک ها و پینگ بک های اسپم خسته شده اید این اختیار را دارید که آنها را به کلی غیر فعال کنید. اول به قسمت تنظیمات – گفت و گوها بروید. گزینه پذیرفتن بازتاب از دیگران را غیرفعال کنید.


با غیر فعال کردن این گزینه ترک بک ها و پینگ بک ها را صرفا برای پست های آینده غیرفعال میکنید (نه برای پست های ارسال شده قدیمی). برای این کار به آموزش چگونگی غیرفعال سازی بازتاب ها و پینگ بک ها برای پست های قدیمی وردپرس مراجعه کنید.
اگر از دست پینگ های به خود خسته شده اید، میتوانید از افزونه ای به نام No self Pings که پینگ به خود را غیر فعال میکند استفاده کنید.