چه چیز در طراحی سایت تاثیر مثبت دارد

دو نوع طراحی وب سایت ارزان داریم٬ طراحی خوب و طراحی بد٬ سایتی که طراحی خوبی داشته باشد بازدید کننده را با سایت درگیر کرده و او را در سایت نگه میدارد یا اینکه باعث میشود کاربر به سرعت با کلیک روی دکمه بازگشت، از همان جایی که آمده برگردد خب، چه چیزی در طراحی سایت تاثیر مثبت دارد؟ همین که این سوال برای شما پیش آمده، جای خوشحالی دارد. اجازه دهید به تعداد محدودی از مواردی که میتوانند در موفقیت وب سایت تان موثر باشند نگاهی داشته باشیم.

طراحی سایت شما باید خواندن و کاوش را برای بازدید کننده آسان کند. یعنی اینکه شما باید به رنگ های زمینه، نوع فونت ها، رنگ آنها و حتی اندازه آنها دقت داشته باشید. بعضی از این ترکیب ها از بقیه خواناتر هستند. در کنار خوانا بودن، نیاز است که به اندازه ی کافی فضای خالی داشته باشید. همچنین استفاده از تعداد زیادی از عنوان، پاراگراف های کوتاه و لیست میتواند به خوانایی کمک کند.

طراحی سایت تبلیغاتی

اگرچه استفاده از تبلیغات در سایت، یک راه جانبی برای کسب پول است، با این حال باید در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از آن ممکن است باعث شود که بازدید کننده ها گیج شده و از سایت تان بگریزند. اکثر بازدید کننده ها با تعداد محدودی تبلیغات در سایت مشکلی ندارند، اما استفاده زیاد از فلش ها و تبلیغات باعث میشود که بازدیدکننده ها را به سایت های دیگر روانه کنید.

البته ممکن است که آنچه که بازدید کننده به دنبالش هست در سایت شما موجود نباشد. در صورتی که کالایی که بازدیدکننده ها به دنبال آن هستند در سایت شما موجود نباشد، سایت را ترک خواهند کرد. اما بسیاری از بازدید کنندگان دوست دارند بدانند چه چیز مشابهی از کالای مدنظرشان در سایت پیدا میشود. این نکته را در هنگام طراحی وب سایت بیاد داشته باشید. به بازدید کننده ها محصولات مشابه پیشنهادی خود را نشان دهید. البته، نباید برای اینکار از کلمات کلیدی به صورت اسپم استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که طراحی سایت شما باعث کندی بارگذاری صفحات سایت تان نمیشود. بازدیدکننده ها به هیچ وجه آنقدر صبور نیستند که منتظر بارگذاری صفحات کند شما شوند. همه از اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند. اگر میخواهید بدانید که بازدیدکننده های شما از چه نوع اینترنتی استفاده میکنند، از Google analytic استفاده کنید. این ابزار به شما کمک میکند که تا از میزان کندی بارگذاری صفحات سایت خود مطلع شود.
حالا شما میدانید که چه چیزی در طراحی وب سایت تان تاثیر مثبت دارد و اکنون شما در مسیر درست ساخت وب سایت خود هستید.