ملاحظات مربوط به گردش کار طراحی وب پاسخگو

در می ۲۰۱۰ در مقاله ای از Ethan Marcotte که در A List Apart منتشر شد طراحی وب پاسخگو متولد شد و به سرعت این فلسفه مستقل از دستگاه بین جامعه طراحی و جامعه توسعه دهنده گسترش پیدا کرد. در سال ۲۰۱۱ شواهد اینکه جامعه تجاری بزرگتر طراحی وب پاسخگو را پذیرفته است با طراحی های مجدد وب سایت های استاربوکز، مجله تایم و بوستون گلاب دیده شد. با توجه به افزایش سریع تعداد دستگاه های متعددی که برای جستجوی وب استفاده میشوند – موبایل، تبلت، دستگاه های بازی دستی، کنسول، یخچال و کسی چه میداند در آینده چه دستگاهی برای جستجوی وب استفاده میشود ، این برای من شگفت انگیز نیست. مقاله جدید ما یعنی ۲۱ مثال جدید از طراحی وب پاسخگو به برخی وب سایت های جذابی که زیبایی و قابلیت طراحی وب پاسخگو را نشان میدهند، اشاره میکند.

به هر حال ، قطعا هزینه منبع در مقایسه با طراحی وب سنتی بالاتر است، ادعاهایی وجود دارد که طراحی و توسعه یک وب سایت پاسخگو حداقل ۵۰% گران تر است. اگرچه برای مبارزه با این مسئله مقدار رو به رشدی از قالب ها و چهارچوب های منبع (فریم ورک ها و قالب های آماده) برای طراحی وب پاسخگو بوجود آمده است. ما به عنوان طراح و توسعه دهنده، چطور باید گردش کارمان را به شکل موثر و بهینه درآوریم؟ همانند طراحی وب پاسخگو که به شکل دائم در حال رشد است، گردش کار طراحی وب پاسخگو هم همین طور خواهد بود. این مقاله برخی از ملاحظات اصلی گردش کار طراحی وب پاسخگو را پوشش میدهد

چرا گردش کار طراحی سایت مان را تغییر بدهیم؟

با افزایش کارائی، این کار باعث صرفه جوئی در زمان میشود. اگر بخواهید پول بیشتری در آورید، یا اینکه وقت تان را صرف پلی استیشن بازی کردن کنید یا اینکه طراحی وب بهتری را اختراع کنید، حرکت از گردش کار طرای وب کلاسیک ضروری است.

طراحی » توسعه » شروع این فرایند آبشاری سخت، مرحله به مرحله برای طراحی و توسعه وب اثبات شده است و اکثر وب سایت ها حدود سه یا چهار سال قبل به این روش ایجاد میشدند.

رخنه هایی در این رویکرد سنتی با طراحی وب پاسخگو ایجاد شده است. اولین بار که من درگیر یک پروژه طراحی وب پاسخگو شدم، زمان صرف شده تقریبا در مقایسه با پروژه های وب سایت با عرض ثابت قدیمی پنج برابر بود. تصور کنید که طراحی های بیت مپ را برای هر صفحه و اندازه آرایش دید یک وب سایت را کنار میگذارید. خواه از نمونه سازی پیشفرض، الگوی های بصری یا طراحی در مرورگر استفاده کنید یا اینکه تصمیمات طراحی پاسخگو را در لحظه بگیرید، هر لحظه ای که صرفه جوئی کنید در نهایت جمع میشود. به یک جریان کاری طراحی وب پاسخگو منعطف دقیقا مثل خود طراحی اصلی فکر کنید.