تغییر اندازه فونت در وردپرس

اخیرا تعدادی از کاربران از ما در مورد چگونگی تغییر اندازه فونت ها در پست و صفحات وردپرس سوال کرده اند. برای این کار چند راه وجود دارد. در این مقاله چگونگی تغییر اندازه فونت در وردپرس را توضیح میدهیم.

روش اول: استفاده از عنوانهای پاراگراف
اکثر اوقات، افراد برای جلب توجه بیشتر کاربران نسبت به عناوین، خواهان استفاده از فونت هایی با اندازه بزرگتر هستند. هنگامی که در حال نوشتن متن پست خود هستید، میتوانید از اندازه عنوان بزرگتری استفاده کنید. در هنگام استفاده از ویرایشگر بصری، میتوانید همه ی گزینه های موجود را همانطور که در عکس زیر نمایش داده شده است در تب پاراگراف ببینید:


این اندازه ها توسط فایلهای Stylesheet که مربوط به تم شما هستند، کنترل میشوند تا اندازه فونت با همه چیز هماهنگ باشد. اکثر اوقات، یکی از همین اندازه ها باید کار شما را راه باندازد. همچنین، تاکید میکنیم که از ویژگی های سئو برای استفاده در تگهای عنوان برای کلمات کلیدی اصلی برای عنوان ها استفاده کنید.

روش دوم: استفاده از افزونه پیشرفته TinyMCE
این روش از یکی از افزونه های کاربردی وردپرس به نام TinyMCE Advanced استفاده میکند. همین که این افزونه را نصب میکنید، به صورت خودکار تعدادی ویژگی دیگر به ویرایشگر شما اضافه میکند. یکی از آنها اندازه فونت است. همانطور که در عکس میبینید، شما میتوانید هرکدام از این اندازه فونت ها را که دوست داشتید انتخاب کنبد. این به شما آزادی بیشتری میدهد، چرا که شما اکنون میتوانید اندازه هایی را انتخاب کنید که برای شما آشناتر هستند مثلا میتوانید اندازه هایی از قبیل ۸pt یا ۱۰pt را انتخاب کنید. مشکلی که این روش دارد این است که اگر زمانی تم سایت خود را تغییر دهید، باید تغییر اندازه همه ی نوشته هایی که در آن از اندازه های ارائه شده توسط پلاگین استفاده شده است را عوض کرده و با تم جدید ست کنید.
نکته: اگر میخواهید اندازه فونت را در همه ی پاراگراف ها (یعنی کل نوشته) تغییر دهید از پلاگین TinyMCE advanced استفاده نکنید. کافی است که در فایل style.css تنظیمات مربوط به style را تغییر دهید.