راهنمایی برای طراحی وب سایت

مهم است که بدانید که سایت تان برای اینکه بازدید کننده داشته باشد یا اینکه مورد توجه موتور های جستجو قرار گیرد به چه مواردی نیاز دارد، حالا چه شما خودتان سایت را طراحی میکنید، چه برای طراحی آن کسی دیگر را استخدام میکنید. راهنمایی های عنوان شده در این مقاله برای شروع به شما کمک میکنند.

در گذشته نه چندان دور نیاز بود که برای طراحی سایت حتما یک متخصص بکار گرفته شود. امروز اما خیلی ها مثل شما، خودشان میتوانند یک سایت طراحی کنند. بر همین اساس، طراح سایت شما باید بداند که چه چیزی در سایت شما قرار گیرد و چه چیزی رتبه سایت را در موتورهای جستجو بالا نمیبرد، بازدید کننده جذب نمیکند، و چه صفحه آغازینی برای بازدید کننده گیرا و راحت نیست.

وب سایت شما باید بازتابی از هویت شرکت شما باشد. باید شامل لوگوی شما باشد، در آن از رنگهایی که در شرکت تان استفاده کرده اید، استفاده شده باشد و از لحاظ بصری با تجارتی که دارید مرتبط باشد. باید بدانید که استفاده از رنگ های مختلف، میتواند روی بازدیدکننده های سایت تان تاثیر داشته باشد و همچنین میتواند بهترین انتخاب باشد. مثلا همه میدانند که لینکهای آبی بیشتر کلیک میخورند.

چه شما بخواهید سایت تان را از روی یک الگو بسازید و چه بخواهید آن را از ابتدا خودتان بسازید، مهم است که بدانید قابلیت دسترسی و گشت و گذار در سایت تان باید به آسانی امکان پذیر باشد. از آنجا که یک کاربر سردرگم به سرعت سایت تان را ترک خواهد کرد، مسلما نمیخواهید بازدیدکنندگان سایت تان سردرگم شوند.

منو های سایت باید در دید باشند و بخوبی راهبری کنند. باید در سایت لینک های در دسترسی باشند که به راحتی کاربر را به بخش های با ارزش و مهم سایت هدایت کنند. نباید فرض کنید که کاربران سایت تان پیش زمینه حرفه ای برای کاوش آسان در سایت دارند. برای اینکه سایت تان برای نوع تجارت تان مناسب باشد، خواهید خواست که  شخصی سازی هایی را در سایت اعمال کنید. همچنین به حضور نقشه سایت و سیاست های حفظ حریم شخصی بازدیدکننده ها،  نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر میخواهید سایت تان را سرهم بندی کنید و هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید، میتوانید یک قالب بخرید و به سادگی مطالب خود را در آن قرار دهید. بسته های زیادی حاوی قالب در فروشگاه ها قرار دارند که میتوانید کار خود را با آنها شروع کنید. در کنار قالب ها، همه نوع پشتیبانی آنلاین برای کمک به شما در چالشهای فنی، وجود دارند.

راهنمایی های عنوان شده، شروعی هستند برای داشتن یک وب سایت با کیفیت.