طراحی سایت در مرورگر نسبت به طراحی در Photoshop و Fireworks

مزیت های متد طراحی سایت در مرورگر در طراحی سایت پاسخگو تقویت شده است، اندی کلارک @malarkey میگوید: « استفاده از Photoshop و Fireworks برای طراحی پاسخگو مثل رفتن با چاقو به جنگ تفنگ است.» در برخی پروژه ها این کار حتما در تست نقطه ای نتایج سریعتر و واقعی را فراهم میکند. ابزارهای آشنائی مثل Firebug و Firesass تفنگ هایی در جنگ گرم هستند، طراحان سایتی که از HTML5 و CSS3 استفاده میکنند، پیش نمونه سازی را خیلی سریع انجام میدهند. گرفتن تصمیماتی مثل رنگ ها و اندازه فونت در مرورگر میتواند بینهایت موثر باشد.

firebug-development-evolved

من شخصا مزایای زیاد طراحی سایت در مرورگر را درک میکنم. من این رویکرد را چندبار امتحان کرده ام، اما هنوز هم ترجیح میدهم که در فتوشاپ یا فایر ورک طراحی سایت را شروع کنم. من روش «طراحی سایت تا نهایت ها» متعلق به جرمی جرارد که شروع طراحی سایت با نسخه دسکتاپ وب سایت است را ترجیح میدهم. وقتی که من از تایپوگرافی، تصاویر، سبک و جهت کلی طراحی وب سایت دسکتاپ راضی شدم، با استفاده از جهت بصری مشابه اما با تنظیم مناسب آرایش بر روی کوچکترین آرایش یا نسخه موبایل وب سایت کار میکنم. من به دلیل احتمال اینکه مشتری نیاز به ترمیم کامل هر نوع طراحی سایت معین داشته باشد، این جریان کاری را میپسندم. به هر حال سلیقه من قطعا برای همه کس و هر پروژه ای مناسب نیست.

طرح های ساده برای طراحی وب سایت ساده و حرفه ای

با رسم طرح های ساده در زمانی کوتاه شما میتوانید ساعت ها وقت تان را پشت کامپیوتر صرفه جویی کنید. نه تنها ساعت ها در وقت صرفه جویی میکنید، بلکه حتی میتوانید برای خودتان آرامش خیال را به ارمغان بیاورید. هر وقت که غول شرور «بلوک طراحی سایت» به درون میخزد، ردی از شک مخرب در مسیرش باقی میگذارد. من شما را با شروع ترسیم طرحی های ساده به عنوان بخشی از فرایند کارتان به چالش میکشم و خواهید دید که دفعاتی که به دیوار مجازی پوچی برخورد میکنید، چقدر کاهش خواهد یافت.

تارا راسکل @designbloguk میگوید: من مطمئنم که طرح ها بخش بزرگی از جریان کاری اکثر طراحان هستند، و اکنون در عصر طراحی وب سایت پاسخگو این طرح ها از همیشه مهم تر شده‏اند.

responsive-design-sketchbook

در نظر داشته باشید که خیلی از طراحان وب پاسخگو مستقیما به سراغ مرورگر میروند، این خصوصا برای تست ایده هایی که روی کاغذ هستند قبل از صرف ساعت ها وقت در HTML/CSS اهمیت دارد. من از دفترچه های رسم طراحی سایت پاسخگو برای دمیدن روح زندگی به طرح ها استفاده میکنم من این دفترچه های طرح را بینهایت سریع مرور میکنم. از نظر مقدار موضوعات و چالشهای قرار دادن محتوا که به آنها فکر نکرده اید در هنگام ترسیم طرح و ایده ها پیش خواهد آمد شگفت زده خواهیدشد.

سایت