چگونه به بهترین طراحی سایت برسیم

دونوع طراحی سایت وجود دارد، طراحی خوب و طراحی بد، احتمالا هر دوی آنها را قبلا تجربه کرده‌اید و میدانید که وقتی طراحی یک سایت خوب باشد، تمایل بیشتری برای کاوش در آن سایت دارید.

وب سایت شما باید به نوعی یک سرگرمی هم باشد. معنی این جمله این است که سایت تان نباید خسته کننده باشد. اگرچه، اینکه بازدید کنندگان سایت شما به دنبال محصولی باشند و آنرا پیدا کنند، عالی است، اما بسیاری از اوقات ممکن است بازدید کننده به طور مستقیم وارد سایت نشده باشد بنابراین شما باید بتوانید چنین بازدید کننده ای را با سایت خود درگیر کنید.

مطمئن شوید که مطالب تان کهنه و قدیمی نیستند. چه سایت ها که دیده‌اید که در آنها عنوان شده بود آخرین به روز رسانی در سال ۲۰۰۳ و یا خیلی از سایت ها که مطالب شان خیلی قدیمی است. پس از اینکه چنین چیزی را دیدید، آیا به سرعت سایت را ترک نمیکنید؟ در واقع، در هنگام طراحی سایت خود، ممکن است که ترجیح دهید تنها برای مطالب مهم از تاریخ استفاده کنید. اگر مطلبی در سایت قرار میدهید که بیشتر جنبه اطلاعاتی دارد نیاز است که مطمئن شوید که تاریخ آن بروز است و به مطالب روز مرتبط است.

طراحی سایت تان نباید خیلی شلوغ باشد، به گونه ای که کاربر درگیر مسائل جانبی شود و هدف اصلی یعنی فروش محصول به بازدید کننده فراموش شود. درهم و برهم بودن سایت میتواند بازدید کننده ها را گیج کرده و همچنین می تواند باعث شود که او به سایت دیگری برود.

طراحی سایت فلش

بعضی از طراحان فکر میکنند خوب است که با قرار دادن انواع فلش ها، انیمیشن ها و ویدیو کلیپ ها ، توانایی های خود را به رخ دیگران بکشند. اگرچه گرافیک بخش مهمی از سایت شما است، با این حال باید متوجه این باشید که موارد گیج کننده حواس، زیاد نشود. این را نیز در نظر بگیرید که هرچه بیشتر از گرافیک ها استفاده کنید، سایت تان کندتر خواهد بود و همه ی کاربران سایت شما الزاما از اینترنت پر سرعت برخوردار نیستند.

هر کس که به سایت شما وارد میشود، بالاخره از آن خارج میشود. تجربه آنها از سایت شما میتواند مثبت یا منفی باشد. طراحی وب سایت شما باید تعداد منفی ها را حداقل کند تا هر چه بیشتر کاربران راضی تولید کند. مثلا اگر کالایی را میفروشید خوب است که در انتهای فرآیند خرید در صفحه هدف از کاربر تشکر شود.

بعدا درباره صفحه هدف (صفحه فرود/لندینگ پیج/landing page) بیشتر صحبت خواهیم کرد.