۵ راه رسیدن به طراحی سایت بهتر

طراحی سایت شما باید بگونه‌ای باشد که در زمان اندکی بازدید کنندگان را جذب سایت کنید در غیر اینصورت بازدید کنندگان سایت شما را بسته و ناپدید می‌شوند! پس چگونه می توانم بازدید کنندگان را از ترک سایت بازدارم؟ از سوال شما خوشحال شدم. در این مقاله ۵ راه برای دستیابی به طراحی یک وب سایت ایده‌آل می‌پردازیم.
۱٫  کوچک کردن تصاویر – تصاویری که بیش از حد بزرگ هستند با سرعت کمی بارگذاری می‌شوند. وب سایت شما باید در عرض ۱۵ ثانیه بارگذاری شود.
۲٫  محتوای مناسب – اطمینان حاصل کنید مطالبی را در سایت خود منتشر کنید که مناسب محصولات شما باشد. فاصله بین خطوط را رعایت کنید٬ و فونتی را انتخاب کنید که به آسانی قابل خواندن باشد و اندازه آن مناسب باشد. خوانندگان شما نباید به سختی متن شما را بخوانند.
۳٫  ناوبری شفاف و آسان – شما باید این اطمینان را به خوانندگان سایت بدهید که توسط منوی اصلی به راحتی می توانند در سراسر سایت شما بگردند. انتخاب اندازه فونت، نوع، و رنگ است که باعث خواندن آسان منو میشود، و شما نیز باید همه لینک ها را تست کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند. مطمئن شوید که اطلاعات تماس به راحتی قابل مشاهده است. با استفاده از صفحه درباره ما می‌توانید اعتبار سایت را بالا ببرید. استفاده مقدار زیادی از فضای سفید در سایت می‌تواند خواندن را آسان تر کند.
۴٫  به روز رسانی مطالب سایت – فرقی ندارد شما در حال فروش محصولات هستید و یا ارائه خدمات، شما نیاز به بروز رسانی منظم مطالب سایت خود را دارید. تا زمانی که شما به طور مرتب  در حال تغییر و اضافه کردن مطالب تازه هستید موتورهای جستجو هوای شما را خواهند داشت!
۵٫  تست وب سایت شما – هنگامی که طراحی سایت خود را کامل کردید و تمامی مطالب را به سایت اضافه نمودید باید تمام لینکهای سایت را تست کنید٬ حجم و زمان لود شدن سایت را تست کنید٬ گرافیک سایت و تاثیر طرح رنگ سایت چطور بنظر میرسد و زمانی که به سایت نگاه می‌کنید چه حسی به شما دست میدهد.  مانند یک بازدید کننده به سایت نگاه کنید و آنرا بطور کامل تجزیه و تحلیل کنید و هر گونه تغییری که لازم است را اعمال کنید.
با بکارگیری این ۵ روش بهترین نتیجه را در طراحی سایت بدست خواهید آورد. شما می‌توانید سایتی طراحی کنید که بازدید کنندگان شما در آن احساس راحتی و اعتماد به نفس کنند و در نتیجه به احتمال زیاد از سایت شما خرید خواهند کرد.