طراحی سایت داینامیک یا استاتیک

طراحی سایت از نظر ساختاری به دو دسته طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک تقسیم بندی میشود. این دو طراحی سایت از لحاظ کدنویسی با هم متفاوت هستند.
طراحی سایت استاتیک نویسنده یا مشتری سایت برای ثبت محتوا در سایت باید از حداقل اطلاعات ویرایش HTML آگاه باشد زیرا در طراحی سایت استاتیک سایت فاقد مدیریت است و نویسنده نمیتواند در سایت ثبت نام و وارد آن شود تا مطالب خود را ثبت کند.

طراحی سایت داینامیک یا استاتیک

طراحی سایت استاتیک مزایا و معایب

مزیت طراحی سایت استاتیک کد نویسی کم آن است٬ این موضوع باعث میشود فایلهای کمتری برای کامپایل در سمت سرور وجود داشته باشد و فشار کمتری به سرور وارد شود. عملا این مزیت سودی برای نویسنده یا مشتری نخواهد داشت و تنها صاحب سرور سود خواهد برد.

طراحی سایت داینامیک مزایا و معایب

طراحی سایت داینامیک نویسنده یا مشتری قادر به ایجاد صفحات از طریق ناحیه مدیریت خواهد بود٬ به این صورت که ابتدا طراح سایت در طراحی سایت خود بخشی را برای تعیین نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود نویسنده تعیین میکند٬ نویسنده با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیارش قرار گرفته قادر است اطلاعات خود را در دسته بندی های مختلف وارد سایت کند.
در اینحالت طراح سایت قادر است در طراحی سایت خود بخشی با عنوان محصولات تعیین کند تا نویسنده علاوه بر ثبت مقالات٬ محصولات شرکت یا موسسه خود را در سایت ثبت کند٬ برای هر یک قیمتی تعیین کند و…
این موارد جزئی مانند تعیین قیمت٬ وزرن و حجم محصول و… باید از قبل در طراحی سایت توسط طراح سایت برنامه نویسی شده باشد تا نویسنده بتواند به راحتی اطلاعات محصول را در سایت ثبت نماید.
در کل طراحی سایت داینامیک فراگیرتر از طراحی سایت استاتیک است و کاربرد بیشتری دارد٬ طراحی سایت داینامیک را میتوان توسط افزونه به طراحی سایت استاتیک تبدیل کرد تا فشار کمتری به سرور وارد شود و سایت سریعتر بالا بیاید.